Atakan AVCI / İngilizce İşletme

Atakan Avcı, 26 Ocak 1991 Zonguldak doğumludur. Üniversite hayatına başladığı 2009 yılına kadar Bolu’da yaşamıştır. Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesinde İngilizce İşletme bölümünde gerçekleştirmiştir. 


2011 yılından günümüze kadar çeşitli sivil toplum örgütlerinde ve platformlarında gençlik ve dezavantajlı gruplar ile birlikte hak temelli savunuculuk ve politika oluşturma çalışmalarında yer almıştır. Bu süre içerisinde uluslar arası bir çok projede gönüllü olarak görev yapmış ve İzmir gençlik gruplarıyla hak temelli aktivizm çalışmaları gerçekleştirmiştir. 2015 yılı itibariyle özel sektörde proje uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Uluslararası kalkınma, hibeler ve fonlar alanında tecrübe kazanan Atakan Avcı 2017 yılında kendi girişimi olan URBENMAN adlı şahıs işletmesiyle fon ve hibe geliştirme, , sosyal sorumluluk, eğitimler, girişimcilik alanında mentörlük ve danışmanlık hizmetleri vermeye başlamıştır.

 

Yer aldığı bazı çalışmalar ve platformlar:

-   İzmir Büyükşehir Belediyesi- Gençlik Meclisi – Yürütme Kurulu Sekreterliği,

Türkiye Ulusal Gençlik Konseyi(Gençlik Örgütleri Forumu) – Örgütlenmeden Sorumlu Yürütme Kurulu Üyesi,

- Gaziantep Ticaret Odası – Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Stratejisi Fizibilite Çalışması,

-   Diyarbakır Tekstil İhtisas Bölgesi – Tekstil ve Moda Akademisi Fizibilitesi Raporu,

-   İzmir Ticaret Odası - Girişimcilik Ekosisteminin Güçlendirilmesi için Girişimcilik Merkeze Fizibilite Çalışması,

 

Atakan Avcı, çalışmalarında “dünyaya meydan okumayan hayaller kuramıyorum” prensibiyle vizyon geliştiren ve kent yaşamını gençlerle birlikte yenileyebilecek örgütlenme modelleri üzerine çalışan çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti gencidir. Bu sebeple  bu platform aracılığıyla bir fark yaratabilmeyi hedeflemektedir. Son zamanlarda kentsel girişimcilik üzerine mekansal örgütlenme çalışmaları gerçekleştirmektedir.  

 

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2020 Yaşayan Kentler Platformu

Sitede yer alan yazılar ve görseller izinsiz olarak kopyalanamaz.

Her hakkı saklıdır.