top of page

BEKİR ILICALI / İnşaat Yüksek Mühendisi

Bekir Ilıcalı, Yaşayan Kentler Platformu

23 Temmuz 1964 yılında Erzurum’da doğdu. İzmit Lisesini bitirdikten sonra İ.T.Ü İnşaat Fakültesinden İnşaat Mühendisi, Y.T.Ü Fen Bilimleri Enstitüsü Ulaştırma Ana Bilim Dalından ise İnşaat Yüksek Mühendisi unvanı ile mezun oldu. 

  • 1987-1989 yıllarında Özel Sektörde Şantiye Mühendisliği,

  • 1989-1990 yıllarında Asteğmen,

  • 1990-1996 yıllarında TCDD 1. Bölge Müdürlüğünde Mühendis,

  • 1996-2002 yıllarında Özel Sektörde Yönetici

  • 2002 yılından sonrada kendi kurduğu Palye Ulaşım Proje şirketinde Genel Müdürlük yaptı.

2002 yılından itibaren kurucusu olduğu PALYE’de pek çok projenin yöneticiliğini yaptı. Özellikle Kentiçi Toplu Ulaşım, Trafik ve Yol, Lojistik ve Ulaşım Ana Planlarının hazırlanmasında pek çok kentte çalışmalar yaptı. Uygulanan projeleri ile kentin ulaşım ve trafik sorunlarının çözümü noktasında önemli hizmetler verdi.

Bu projeler arasında; 

İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Gaziantep, Kocaeli, Sakarya, Manisa, Balıkesir, Ordu, Mardin, Tekirdağ, Erzurum, Şanlıurfa, Denizli, Edirne, Çanakkale, Elazığ, Rize, Düzce, Kars, Ardahan, Ağrı, Tokat, Aksaray, Yalova, Kırklareli ve Bolu’da yapılan Toplu Ulaşım ve Trafik Projelerini sayabiliriz. Bunların yanı sıra pek çok ilçede de çalışmalar yapmıştır.

İstanbul’da yapılan ve içinde Metrobüsü de kapsayan İstanbul Toplu Ulaşım Projesi, Edirne, Ordu ve Mardin Toplu Ulaşım Projeleri yerli ve yabancı platformlarda önemli ödüller almıştır.

Halen PALYE’de kentlerin en önemli sorunları arasında yer alan Toplu Ulaşım ve Trafiğin çözümü için İstanbul’da ekibiyle birlikte proje üretmeye devam etmektedir. 

bottom of page