top of page

GİZEM ÖZTÜRK / Şehir Plancısı

GİZEM ÖZTÜRK, Yaşayan Kentler Platformu

22/08/1997 yılında Isparta’da doğdum. 2011 yılında Isparta Anadolu Lisesi’nde başladığım lise öğrenimimi 2015 yılında tamamladım. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünü kazanarak 2015 yılında yoğun bir tempoyla başlayan eğitimim 2019 yılında sona erdi.

 

Büro Stajımı İzmir Büyükşehir Belediyesinde Nazım Plan Şube Müdürlüğü’nde tamamladım. 2019 – 2020 yılları arasında Gökçe Demirci Planlama Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık Limited Şirketinde yapılan planların ve raporların hazırlanması sürecinde tecrübe kazanmak ve geliştirmek amacıyla projelerde bulundum. Eğitimimi tamamladıktan sonra İzmir’de yaşamaya devam edip, Birlik Harita İnşaat İmar Limited Şirketinde online olarak mimari çizimlerin sayısallaştırılması projesinde yer almaktayım.

Eğitim dönemimde Bornova İçin Fikirler Projesi kapsamında üretilen Ekolojik Çocuk Köyü Tasarımı projesi 2016 yılında sergilendi ve ödüle layık görüldü. Bitirme Tezi Kapsamında tarım alanlarının amaç dışı kullanımlarıyla ürettiğim çalışmalar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği İyi Tasarım İzmir 2019 sergisinde sunulmaya uygun görüldü.

Yer aldığım planlama çalışmaları dışında doğanın güzelliklerini ve antik kentleri keşfetmek için doğa yürüyüşlerinde yer alarak edindiğim maceraları gördüğüm güzellikleri kaleme alıp, bazı platformlarda gezi yazıları paylaşmaktayım.

bottom of page