top of page

YAŞAYAN KENTLER GENÇ PERSPEKTİF KOORDİNATÖRLERİMİZ

Çağla Sevik, yaşayan kentler platformu
Çağla ŞEVİK

Şehir Plancısı

1994 yılının Nisan ayında İstanbul’da doğdum. Marmara Lisesinin ardından 2012 yılında İzmir’e keyifli bir yolculuğa çıkmış bulundum. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde keyifli, heyecanlı, dostane, geceli gündüzlü ve bir o kadar zorlu planlama eğitimini 2017 yılında fakülte derecesi ile tamamladım ve 2017 TUBOP Öğrenci Bitirme Tezi Yarışmasında ödülüne layık görüldüm.

Ardından 2017 yılında 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’nde Aydın-Söke’de yerel yönetim ekibinin bir parçası olma şansını elde ettim. Çalışmalarımız ve projelerimiz devam ederken 2018 yılının sonbaharında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehircilik Anabilim Dalı Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programını kazandım. İstanbul – Aydın arası yolculuk neredeyse günlük bir alışkanlığım haline gelmişken yerel yönetimdeki görevimi layığıyla yerine getirmek için ekstra bir çaba göstermem gerekti. Önemli olan yaptığım işten ve yaşantımdan mutlu olmamdı. Şu an tez aşamasında olup eğitim hayatımı devam ederken aynı zamanda Söke’deki görevime de devam etmekteyim. Tüm bunlara ek olarak; yeni ve yenilikçi platformlarda yer aldığım zaman, farklı projelerde ekibin bir parçası olduğum zaman, kaliteli zaman geçirebildiğimde …. mesleğe başladığım ilk gün ki heyecanı yaşıyorum. Bu platformda yer almak da bu heyecanımı pekiştiriyor.

0539 884 76 50

Taha Enes Ölmez, yaşayan kentler platformu
Taha Enes ÖLMEZ

Şehir Plancısı

19/12/1996 da Mustafakemalpaşa’da doğdum. Lise öğrenimimi Bursa İbrahim Önal Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladım. İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümündeki öğrenimimi yarıda bırakarak Dokuz Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’ne geçiş yaptım ve 2019 yılında onur öğrencisi olarak mezun oldum. Planlama Büro Stajımı İzmir Meral Celep Planlama’da tamamladım ve lisans eğitimi sürecinde kendimi “Niceliksel Planlama Teknikleri” ve “Kentsel Tasarım” alanlarında geliştirdim.

 

Planlama alanı dışında kaya tırmanışı, bisiklet, amatör müzik prodüksiyonu, kahve kavurma ve demleme uğraşlarıyla meşgul olmaktayım.  

 

Yer Aldığım Etkinlikler:

- 2015-2016 döneminde içinde yer aldığım Eğridere Köyü, Evka-4, İnönü Mahallesi Karşılaştırmalı Algı ve Analizi çalışması ve Homeros Vadisi Ekolojik Çocuk Köyü Plastik Öge Tasarımı çalışmaları Bornova Belediyesi, Bornova İçin Fikirler Projesi’ne dahil edilip Kasım 2016’da Sergilenmeye hak kazanmıştır. 

-- 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 8. Türkiye Şehircilik Kongresi: 7-9 Kasım 2016, Ankara, (Katılımcı)

-  Etkileşimli Ders ve Tez Çalıştayı: Gazi Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, 16-24 Ekim 2018, Ankara (Katılımcı) 

-  8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 42. Kolokyumu: 7-9 Kasım 2018, İzmir (Katılımcı)

0546 502 55 43

bottom of page