top of page

KÜBRA SÖZER / Y.Şehir Plancısı

kübra sözer, yaşayan kentler platformu

1994 yılı Balıkesir doğumluyum. İlkokul ve ortaokul dönemini yine doğduğum şehirde tamamladım. İnebey Anadolu Lisesinden 2012 yılında sayısal bölümü mezunu olmama rağmen ilgi alanım olan sosyal bilimlerden de uzaklaşmamaya karar vererek içerisinde farklı disiplinleri birarada barındıran  Şehir ve Bölge Planlama Bölümüne 2012 yılında hazırlık eğitimi sonrası  Dokuz Eylül Üniversitesinde başladım.

 

2017 yılında onur öğrencisi olarak tamamladığım lisans eğitimim süresince şehir planlama alanında çok değerli hocalarla ve meslek hayatımda her an yardımıma koşacak dostlarımla çalışma imkanı buldum.

Mezun olduktan sonra ne istediğime karar vermek için bundan sonraki süreçte bir şehir plancısı olarak nerde olmam gerektiğim konusunda küçük bir dinlenme arası verdikten sonra benim için ardı ardına yeni kapılar açıldı. 2019 yılında Gazi Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama lisansüstü eğitim programını kazandıktan sonra asıl mesleğimi icra etmeye 2019 Kasım ayında TEİAŞ 15.Bölge Müdürlüğünde (Erzurum) başladım ve şuan aktif olarak kamuda şehir plancısı görevime devam etmekteyim.

Kamu kurumlarında çok resmi süreçlerin ve prosedürlerin uygulanması sebebiyle kendime bir özgürlük alanı yaratmak ve mesleğimin hem keyifli yanlarını tatmak hem de kendimden bir şeyler katabilmek aynı zamanda kentlerin geleceğinde söz sahibi olabilmek için bu  platformda bulunmaktan dolayı çok mutluyum.

bottom of page