top of page

TOLGA UÇAR / Proje Uzmanı

WhatsApp%2520Image%25202020-10-20%2520at

25 Temmuz 1993 yılında İzmir’de doğdum. Çocuk yaşlardan beri teknolojiye olan ilgim sayesinde birçok uygulama ve online oyunda yönetici pozisyonunda görev aldım.

2017 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra 2018 yılında Tencent Holding’in PUBG Mobile oyundaki Community Manager pozisyonundan ayrılarak çalışma alanımı sanal ortamdan hayatın içerisine taşımak istedim. 

Sanal ortamdaki sorunları birkaç kodlamayla çözebilmek mümkündü. Ben hayattaki sorunları çözebilmek üzerine gitmeye karar vermiştim.

2019 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Strateji Geliştirme ve Koordinasyon Şube Müdürlüğünde çalışmaya başladım. Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağını kurarken Sekreterlik görevini üstlendim.

İzmir’in UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağına başvurusundan kabulüne kadar bütün süreci yönettim. Şu an İzmir Öğrenen Şehir Koordinatörü olarak dünyanın yaşanılabilir, yaşamın sürdürülebilir bir yer olmasını sağlamak için çalışmalar yürütmekteyim.

Teknoloji merakıma gelince…

Eğitim hayatımda Yönetim Bilişim Sistemleri üzerine uzmanlaşmaktayım.  Özellikle Yerel Yönetimlerin Stratejik Plan hazırlama süreçlerinde yapay zekadan destek alınması üzerine yeni bir model kurguluyorum.

bottom of page